Öğrenci Girişi Bursluluk Sınavı
Bursluluk Sınavı
Head English – Yabancı Dil Okulları - Gaziantep

YÖKDİL

YÖKDİL HAZIRLIK KURSLARIMIZ

 • YÖKDİL hazırlık ekibimiz, alanında isim yapmış tecrübeli öğretmenlerden oluşmaktadır.
 • Kurs süresince kullanılacak tüm Eğitim Materyalleri öğrencilerimize ücretsiz olarak verilmektedir.
 • Kaçırdığınız dersler için ücretsiz birebir etüt imkanı sunulmaktadır.
 • Öğrencilerimize, anlamakta güçlük çektikleri yapıları anlatmak ve konu eksikliklerini tamamlamaya yönelik ücretsiz ek ders imkanı sağlanmaktadır.
5f6b0dd255427f114819373f
pexels-pixabay-267669
indir
indir (1)
topic-faculty-active-engaged-students-1

SINAV HAZIRLIK PROGRAMIMIZ

 • DETAYLI VE YAPISAL GRAMER EĞİTİMİ

Tüm gramer konularının ayrıntılı bir şekilde anlatıldığı bu bölümde, hiç gramer bilgisi olmayan öğrencilerin bile gramer sorularını kolaylıkla çözmesini sağlayacak yöntem ve teknikler verilmektedir.

 • AKADEMİK KELİME EĞİTİMİ

Kelime öğretiminde, çoklu zeka kuramı esas alınarak görsel ve işitsel öğelere yer verilir ve hazırlık programı süresince, öğrenci hedef kelimelerle sürekli olarak karşı karşıya getirilerek öğrenmenin kalıcı olması sağlanır.

 • TEST TEKNİKLERİ EĞİTİMİ

YÖKDİL sınavının, Gramer, Cloze Test, Cümle Tamamlama, Paragraf tamamlama, İlgisiz cümle vb. bölümlerindeki soruların hızlı ve etkili bir şekilde çözülmesini sağlayacak yöntem ve teknikler sayesinde öğrencilerimizin bu bölümlerdeki başarısı önemli ölçüde artmaktadır.

 • PARAGRAF TEKNİKLERİ EĞİTİMİ

Alanında uzmanlaşmış sınav ekibimiz tarafından hazırlanmış paragraf analizi teknikleri ile daha önce almış olduğumuz gramer ve kelime eğitimini birleştirdiğimizde, tüm öğrencilerin korkulu rüyası olan Paragraf bölümü sorularını doğru yorumlayıp en üst seviyede başarı ile çözmenin hiç te zor olmadığını göreceksiniz.

 • ZAMANLAMA TEKNİKLERİ EĞİTİMİ

Gramer ve kelime bilginiz ne kadar iyi olursa olsun, zamanınızı etkin bir şekilde kullanamaz, çeşitli soruların size dakikalarca oyalamasına izin verirseniz, sınav süresi bittiğinde bakmaya dahi zaman bulamadığınız sorular olduğunu görebilirsiniz. Uzman kadromuz eşliğinde alacağınız zamanlama teknikleri eğitimi ile sınavı yetiştirebilecek miyim stresinden kurtulacaksınız.

 • ÇEVİRİ TEKNİKLERİ 

Toplamda 12 çeviri sorusu bulunan YÖKDİL sınavında arzu edilen puanı alabilmek için adayların çeviri becerisi kazanmış olmaları büyük önem taşımaktadır. Head English Dil Eğitim Merkezi olarak vereceğimiz çeviri teknikleri eğitimi ile hem çeviri soruları hem de metni anlamaya dayalı soruları kolaylıkla çözebileceksiniz.

 • DAHA ÖNCE ÇIKMIŞ SORULARIN ÇÖZÜMÜ

Daha önceki senelerde yapılan ÜDS Sosyal – ÜDS Fen – ÜDS Sağlık sınavlarında çıkan sorulara benzerliğinden dolayı, YÖKDİL sınavına hazırlık aşamasında çıkmış ÜDS ve YÖKDİL sorularından önemli ölçüde faydalanılacaktır. YÖKDİL sınavında karşılaşacağınız soru çeşitlerine adapte olabilmek ve pratik kazanmak için daha önce çıkmış soruların çözülmesi ve analizi büyük önem taşımaktadır. Bu sayede eğitmenlerimiz, varsa eksik olduğunuz konuları tespit edecek ve yapılacak ekstra çalışmalarla bu eksiklikleri gidereceklerdir.

 • DENEME SINAVLARI

Dershane ortamında, düzenli olarak yapılacak deneme sınavları, bireysel başarı oranınızın tespitini, eksikliklerinizin saptanabilmesini ve sınav tecrübenizin artmasını sağlarken eğitmenlerimize eksik olduğunuz konuları saptama ve bu eksiklikleri giderme olanağı sağlayacaktır. Eğitim sonunda her aday için tutulan istatistikler dikkate alınarak, kişiye özel sınav taktikleri verilecektir.

YÖKDİL SINAV FORMATI

Belli alanlara yönelik yapılan ÜDS sınavının kaldırılmasının ardından, birçok aday sınav konusundaki sıkıntılarını dile getirmiş ve bu sıkıntıları giderebilmek adına kısmen ÜDS’ye benzeyen bir sınav olan YÖKDİL sınavı Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliğiyle uygulanmaya başlanmıştır.

Eski ÜDS’ye benzer bir şekilde Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri ve Sağlık Bilimleri olmak üzere 3 farklı alanda uygulanan YÖKDİL sınavının ÜDS ve YDS’ye kıyasla daha kolay bir sınav olduğu göze çarpmaktadır.

Akademik başvurular söz konusu olduğunda YDS ile aynı geçerliliğe sahip olan YÖKDİL sınav puanı tüm Akademik kadrolara başvurmada kullanılabilmektedir.

YÖKDİL sınavının yılda 2 kez, Mart ve Temmuz aylarında, 9.30-12.30 saatleri arasında yapılması planlanmış olsa da, sadece 2017 yılına mahsus Kasım ayı içerisinde 3. kez yapılacağı YÖK başkanı Prof. Dr. M. A Yekta Saraç tarafından duyurulmuştur.

YÖKDİL sınavı içerik bakımından ÜDS ve YDS’den farklıdır. YDS’de bulunan Diyalog ve Yakın Anlam soru tipleri YÖKDİL’de mevcut değildir ve bazı bölümlerdeki soru sayıları YDS’ye oranla daha fazladır. YDS’de 6 olan çeviri sorusu sayısının YÖKDİL’de 12’ye çıkarılması adayların başarı oranını arttıran en önemli faktördür. YÖKDİL sınavında 11 adet Cümle Tamamlama Sorusu, 6 adet Paragraf Tamamlama, 6 adet Anlatım Bütünlüğünü Bozan Cümleyi Bulma ve her biri 3’er soruluk 5 paragraftan oluşan 15 soruluk Okuma bölümü bulunmaktadır. Bu bölümlere ek olarak 6 adet Kelime, 14 adet Dil Bilgisi ve her biri 5’er soruluk 2 adet Cloze Test soru tipleri mevcuttur.

kapak_121829