Öğrenci Girişi Bursluluk Sınavı
Bursluluk Sınavı
Head English – Yabancı Dil Okulları - Gaziantep

YKS YABANCI DİL HAZIRLIK KURSLARIMIZ

 • YKS-DİL hazırlık ekibimiz, alanında isim yapmış tecrübeli öğretmenlerden oluşmaktadır.
 • Kurs süresince kullanılacak tüm Eğitim Materyalleri öğrencilerimize ücretsiz olarak verilmektedir.
 • Kaçırdığınız dersler için ücretsiz birebir etüt imkanı sunulmaktadır.
 • Öğrencilerimize, anlamakta güçlük çektikleri yapıları anlatmak ve konu eksikliklerini tamamlamaya yönelik ücretsiz ek ders imkanı sağlanmaktadır.

SINAV HAZIRLIK PROGRAMIMIZ

 • DETAYLI VE YAPISAL GRAMER EĞİTİMİ

Tüm gramer konularının ayrıntılı bir şekilde anlatıldığı bu bölümde, hiç gramer bilgisi olmayan öğrencilerin bile gramer sorularını kolaylıkla çözmesini sağlayacak yöntem ve teknikler verilmektedir.

 • AKADEMİK KELİME EĞİTİMİ

Kelime öğretiminde, çoklu zeka kuramı esas alınarak görsel ve işitsel öğelere yer verilir ve hazırlık programı süresince, öğrenci hedef kelimelerle sürekli olarak karşı karşıya getirilerek öğrenmenin kalıcı olması sağlanır.

 • TEST TEKNİKLERİ EĞİTİMİ

YKS-DİL sınavının, Gramer, Cloze Test, Cümle Tamamlama, Paragraf tamamlama, İlgisiz cümle vb. bölümlerindeki soruların hızlı ve etkili bir şekilde çözülmesini sağlayacak yöntem ve teknikler sayesinde öğrencilerimizin bu bölümlerdeki başarısı önemli ölçüde artmaktadır.

 • PARAGRAF TEKNİKLERİ EĞİTİMİ

Alanında uzmanlaşmış sınav ekibimiz tarafından hazırlanmış paragraf analizi teknikleri ile daha önce almış olduğumuz gramer ve kelime eğitimini birleştirdiğimizde, tüm öğrencilerin korkulu rüyası olan Paragraf bölümü sorularını doğru yorumlayıp en üst seviyede başarı ile çözmenin hiç de zor olmadığını göreceksiniz.

 • ZAMANLAMA TEKNİKLERİ EĞİTİMİ

Gramer ve kelime bilginiz ne kadar iyi olursa olsun, zamanınızı etkin bir şekilde kullanamaz, çeşitli soruların size dakikalarca oyalamasına izin verirseniz, sınav süresi bittiğinde bakmaya dahi zaman bulamadığınız sorular olduğunu görebilirsiniz. Uzman kadromuz eşliğinde alacağınız zamanlama teknikleri eğitimi ile sınavı yetiştirebilecek miyim stresinden kurtulacaksınız.

 • ÇEVİRİ TEKNİKLERİ 

Toplamda 12 çeviri sorusu bulunan YKS-Dil sınavında arzu edilen puanı alabilmek için adayların çeviri becerisi kazanmış olmaları büyük önem taşımaktadır. Head English Dil Eğitim Merkezi olarak vereceğimiz çeviri teknikleri eğitimi ile hem çeviri soruları hem de metni anlamaya dayalı soruları kolaylıkla çözebileceksiniz.

 • DAHA ÖNCE ÇIKMIŞ SORULARIN ÇÖZÜMÜ

Daha önceki senelerde yapılan YDS, KPDS, ÜDS ve LYS-5 sınavlarında çıkan sorulara benzerliğinden dolayı, YKS-DİL sınavına hazırlık aşamasında çıkmış sorulardan önemli ölçüde faydalanılacaktır. YKS-DİL sınavında karşılaşacağınız soru çeşitlerine adapte olabilmek ve pratik kazanmak için daha önce çıkmış soruların çözülmesi ve analizi büyük önem taşımaktadır. Bu sayede eğitmenlerimiz, varsa eksik olduğunuz konuları tespit edecek ve yapılacak ekstra çalışmalarla bu eksiklikleri gidereceklerdir.

 • DENEME SINAVLARI

Dershane ortamında, düzenli olarak yapılacak deneme sınavları, bireysel başarı oranınızın tespitini, eksikliklerinizin saptanabilmesini ve sınav tecrübenizin artmasını sağlarken eğitmenlerimize eksik olduğunuz konuları saptama ve bu eksiklikleri giderme olanağı sağlayacaktır. Eğitim sonunda her aday için tutulan istatistikler dikkate alınarak, kişiye özel sınav taktikleri verilecektir.

 • YENİ SINAV SİSTEMİNE İLİŞKİN ÖNEMLİ BİLGİLER

2018 YKS ingilizce sınav soru sayıları ve konu dağılımında herhangi bir değişiklik olmamıştır. Adaylar yeni sınav sisteminde de 2017 yılında olduğu üzere aşağıdaki bölümlerden sorumlu olacaklardır.

 • Kelime Bilgisi(1 soru Phrasal Verb olmak üzere toplam 4 soru)
 • Dil Bilgisi(8 Soru= 3 Zaman, 3 Bağlaç, 1 Edat, 1 Quantifier)
 • Cloze Test(5 Soru)
 • Cümle Tamamlama(8 Soru)
 • Paragraf Soruları(15 Soru)
 • Diyalog Tamamlama(5 Soru)
 • Yakın Anlamlı Cümleyi Bulma(5 Soru)
 • Verilen Duruma Uygun İfadeyi Bulma(5 Soru)
 • Paragraf Tamamlama(5 Soru)
 • İngilizce Cümlenin Türkçe Karşılığını Bulma(6 Soru)
 • Türkçe Cümlenin İngilizce Karşılığını Bulma(6 Soru)
 • Anlam Bütünlüğünü Bozan Cümleyi Bulma(5 Soru)
 • Açık Uçlu Paragraf Soruları(3 Soru)

İngilizce soru sayısı ve dağılımının yanı sıra, dilden hazırlanan adayları yakından ilgilendiren TYT‘de sorulacak sorulara ilişkin açıklama yapılmış olup soru dağılımı aşağıdaki şekilde olacaktır:

Türkçe (40 Soru)

Coğrafya (5 Soru)

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (5 Soru)

Felsefe (5 Soru)

Tarih (5 Soru)

Temel Matematik (40 Soru)

Biyoloji (6 Soru)

Fizik (7 Soru)

Kimya (7 Soru)

Bu durumda TYT’de Türkçe testinin ağırlığı %13, Sosyal Bilimler testinin ağırlığı %7, Temel Matematik testinin ağırlığı %13 ve Fen Bilimleri testinin ağırlığı %7 olacaktır.

Dil puanı ile yerleşilebilen lisans programlarına girebilmek için Dil Puanı hesaplanırken Temel Yeterlilik Testi (TYT) %40, Yabancı Dil Testi %60 oranında Yerleştirme puanına katkı sağlayacaktır.

 • YKS-DİL SINAVINA HAZIRLANAN ÖĞRENCİLERİN KARŞILAŞACAĞI DURUMLAR

Merhaba arkadaşlar, bu bölümü Yükseköğretim Kurumları Sınavına Yabancı Dilden girecek olan siz değerli öğrencilerimize öneriler sunmak için hazırladık. Öncelikle önerilerimizin hiçbir zaman sizleri amacınızdan saptırma gayesi taşımadığını belirtmek isteriz. Amacımız sadece Yabancı Dil öğrencilerine, olabildiğince yol göstermek ve geçmiş nesildeki öğrencilerin yaptığı birçok hatanın tekrar edilmemesini sağlamak.

Dil bölümü, çoğu lisede açılmaya gereksinim bile duyulmayan bir bölüm ve birçok öğrencinin, seçim yapma aşamasında gerek veli gerekse çevre baskısıyla vazgeçirilerek, asla başarılı olamayacağı Sayısal bölümlere yönlendirildiği hepimizin bildiği bir gerçek. Dil bölümüne karşı önyargılı oluşun en büyük nedeni ise çok fazla alternatifinin olmayışı. İngilizce alanında çok fazla seçenek olmadığı bir gerçek. Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Mütercim-tercümanlık, İngilizce öğretmenliği, Turizm rehberliği genelde tercih edilen bölümler arasında yer almakta. Sayısal bölümlerle kıyaslandığında alternatifler fazla görünmese de kişinin kendisine şu soruyu sorması gerekiyor: Ben hayatımın geri kalanında ne yapmak istiyorum? Bu soruya vereceğiniz cevap hayatınızın büyük bir bölümüne etki edeceği için hem siz hem de çevrenizdekiler için büyük önem taşımaktadır. İşini severek yapmayan bir doktor, bir öğretmen ya da bir mühendis mutlaka karşınıza çıkmıştır, bu kişinin emekli oluncaya kadar sevmediği bir işi yapmak zorunda olduğunu bir düşünün ve bu süre zarfında karşısına çıkacak insanlara vereceği zararı. Bu bağlamda eğer gözünüzü kapayıp kendinizi bir İngilizce öğretmeni ya da bir Tercüman olarak hayal ettiğinizde yüzünüze bir gülümseme yayılıyorsa varsın herkese karşı çıksın, doğru bildiğinizden şaşmayın, unutmayın ki işini severek yapan her birey gerek maddi gerekse manevi anlamda tatmin duygusunu mutlaka tadacaktır. Öğretmenlik ya da Tercümanlık istemeyip Dil bölümü okumak isteyen öğrenciler de olduğu bir gerçektir. Bilinmelidir ki, İngilizce başta olmak üzere dünyada yaygın olarak konuşulan ikinci bir dili bilenler Dünya vatandaşı sıfatını kazanarak hem iş bulma olanaklarını arttırmakta hem de dünyaya farklı bir açıdan bakabilme yetisini kazanarak kişisel yaşamlarını zenginleştirmektedirler. Başka ülkelerden ve başka kültürlerden insanlarla iletişim kurabilmemizi sağlayan İngilizce, sınırlı ve tek boyutlu bir dünya görüşünden kurtulup daha önce fark etmediğiniz bakış açıları kazanmanızı dolayısıyla birçok sektörde kolaylıkla iş bulabilmenizi sağlar.

Etrafınızdaki birçok kişinin Dil bölümlerine ilişkin çizdiği negatif tabloya karşılık, Dil puan türü kazanma oranının en yüksek olduğu puan türüdür. Aşağı yukarı 90000-95000 dolaylarında aday bu alanda bir tercihte bulunacaktır ve alınacak olan öğrenci sayısı da 25000-30000 dolaylarındadır. Bir başka deyişle sınava giren her 3 öğrenciden biri sınavı kazanacak gibi gözükür. Kazanma oranı çok yüksektir ancak adayın hazırlık süresini ve bu süre zarfında yapacağı çalışmaları dikkatli bir şekilde planlaması gerekmektedir. Hazırlıklara erken başlamak iyi bir üniversite kazanmak ve hayallerinize kavuşmak adına yapılacak en mantıklı hamle olacaktır.

 

Sevgili arkadaşlar, Head English Dil Okulları olarak, hayallerinizin önündeki engelleri kaldırmaya talibiz. Erken kalkan yol alır felsefesiyle Mart ayında başlatıp sizler sınava girene kadar sürdüreceğimiz yoğun İngilizce programımızla geleceğinizi şansa bırakmayacağınızı umuyor, çıktığınız bu çetin yolculukta hepinize başarılar diliyoruz.