Yabancılar İçin Türkçe-Arapça Kursu

BİZ KİMİZ?

2009 yılından beri Londra ve Ankara’da yabancı dil eğitimi faaliyetlerinde bulunan kurumumuz, 2013 Eylül ayı itibariyle Gaziantep’te eğitim faaliyetlerine başlamıştır.

Misyonumuz, kaliteli ve disiplinli bir şekilde yabancı dil eğitimini bölgemizde yaygınlaştırmak ve eğitim standartlarını en üst düzeye çıkartmaktır.

biz

YARDIM KURULUŞLARINA HİZMET SAĞLAMA BAKIMINDAN OKULUMUZUN PROFİLİ

Head English mültecilere ve yardım kuruluşu personeline yabancı dil öğretme konusunda ciddi tecrübesi olan tanınmış bir dil okuludur. Dil öğretimimizin temel amacı mültecilere ihtiyaç duydukları düzeyde iletişim becerilerini kazandırmaktır. Yabancı dil olarak Türkçe/Arapça öğretmede önemli tecrübeleri olan öğretmenlerimiz gerek öğrencilere yaklaşımları gerekse kullandıkları öğretim metodlarıyla öğrencilerin derse aktif olarak katılımını hedeflemektedir.

yardim2

REFERANSLARIMIZ

Okulumuz Yabanci Dil olarak Türkçe/Arapça Eğitimi kapsamında Gaziantep’te bulunan birçok NGO (non-governmental organization) projesini başarılı bir şekilde tamamlamıştır.

 

Projesini tamamladığımız kurumlardan bazıları:

 NRC (Norwegian Refugee Council)

Adam Smith International

Mercy Corps

Malumat

Welt Hunger Hilfe

yardim2

KURUMUMUZ

Kurumumuzda toplam 10 Sınıf olup, her sınıfta dil eğitimini destekleyen teknolojik materyaller ( bilgisayar, projeksiyon cihazı, ses sistemi) bulunmaktadır.

Öğrencilerimiz ders saatleri dışında, kafeterya, kütüphane ve etüt salonlarımızda vakit geçirebilirler.

sinif

 

HEAD ENGLISH TÜRKÇE DİL EĞİTİMİ ÖĞRENCİ KONTENJANIMIZ

Kurumumuzda toplam 10 derslik olup, gün içinde 400’ü aşkın öğrenciye aynı anda eğitim verilebilmektedir.

 

DİĞER İLLERDE BULUNAN PARTNER OKUL KONTENJANLARIMIZ

Gaziantep’te bulunan okulumuza ek olarak, talep edilmesi halinde farklı illerdeki partner okullarımızla ortak proje yürütebilmekteyiz. Partner okul kontenjanlarımız:

ŞANLIURFA        : 200

MERSİN                 : 220

HATAY                  : 180

KİLİS                      : 160

İSTANBUL           : 220

 

SERTİFİKA SINAVLARIMIZ

Kurumumuzda verilen eğitim sonrasında, öğrencilerimizin seviyesini belirlemek ve birçok alanda kullanabilecekleri geçerli bir dil sertifikası vermek maksadıyla Yunus Emre Enstitüsü ile işbirliği yapılmaktadır. Yunus Emre Enstitüsü sınavları Türkiye’de Tüm üniversiteler, YÖK , ÖSYM ve ilgili kurumlar tarafından tanınmakta, Üniversitelerin yabancı uyruklu öğrencilerden istediği Türkçe dil yeterliliğini karşılamaktadır.

Yunus Emre Enstitüsü

 Yunus Emre Vakfı; Türkiye’yi, Türk dilini, tarihini, kültürünü ve sanatını tanıtmak; bununla ilgili bilgi ve belgeleri dünyanın istifadesine sunmak; Türk dili, kültürü ve sanatı alanlarında eğitim almak isteyenlere yurt dışında hizmet vermek; Türkiye’nin diğer ülkeler ile kültürel alışverişini arttırıp dostluğunu geliştirmek amacıyla 05.05.2007 tarihli ve 5653 sayılı kanunla kurulmuş bir kamu vakfıdır.

Yunus Emre Enstitüsü ise Vakfa bağlı bir kuruluş olarak bu Kanunun amaçlarını gerçekleştirmek üzere yurt dışında kurduğu merkezlerde yabancılara Türkçe öğretimi çalışmalarının yanı sıra ülkemizin tanıtımı amacıyla kültür ve sanat faaliyetleri yürütmekte, ayrıca bilimsel çalışmalara destek vermektedir.

Yunus Emre Enstitüsü Sınav Merkezi Birimi

Yunus Emre Enstitüsü Sınav Merkezi Birimi, başta kültür merkezlerinde düzenlenen sertifika ve seviye tespit sınavları olmak üzere, Yabancılara Türkçe öğretimi alanında gerçekleştirilen bütün sınavların hazırlanması ve uygulanmasından sorumludur. Türkçe seviyesinin uluslararası standartlarda ölçümünü sağlayan kâğıt ve web tabanlı Türkçe Yeterlik Sınavı (TYS) alanında uzman kurum ve akademisyenlerle iş birliği içerisinde Sınav Merkezi tarafından hazırlanmakta, yurtiçi ve yurt dışında uygulanmaktadır.

Birim, yurt dışındaki öğrencilere yönelik Yabancı Öğrenci Sınavı (YÖS) gibi uygulamaların gerçekleştirilmesine yardımcı olmaktadır. Sınav Merkezi ayrıca, yabancı dil olarak Türkçe öğretimi alanında çalışan akademisyenlere, kültür merkezlerinde ve TÖMER’lerde çalışan Türkçe okutmanlarına, Türkçe Yeterlik Sınavı (TYS) soru bankasına katkı sağlayan soru yazarlarına yönelik hizmet içi eğitim seminerleri ve çalıştaylar düzenlemektedir.

 

HEAD ENGLISH

OPENS DOORS TO THE WORLD…

ga('create', 'UA-38754786-2', 'headenglish.com'); ga('send', 'pageview');