TOEFL-IBT

Deneyimli öğretmenler,

Sürekli zenginleştirilen ders materyalleri,

Kişilere özel programlar,

Sınav soru türleri ve ortamına uyum sağlama

olanakları ile yoğunlaştırılmış TOEFL hazırlık

programımıza katılın,

HEAD ENGLISH ayrıcalığı ile işinizi şansa bırakmayın.

 

TOEFL sınavı, ana dil İngilizce olmayanların Amerikan İngilizce’si bilgisini ölçmek amacıyla Amerika’nın New Jersey eyaletinde bulunan ETS (Educational Testing Service) tarafından dünyanın birçok merkezinde düzenlenen bir sınavdır.

TOEFL, Amerika Birleşik Devletleri ve dünyada toplam 4400’ün üzerinde üniversite, yüksekokul, kolej ve enstitü tarafından lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına ana dili İngilizce olmayan öğrencileri kabul kriteri olarak kullanılır. Bununla birlikte Türkiye’de ki birçok devlet, vakıf ve özel üniversiteler tarafından, İngilizce hazırlık sınıfından muaf olmak isteyen öğrenciler için, kabul edilmektedir. Ayrıca, dünya genelinde pek çok kurum, organizasyon ve şirket iş başvurusunda TOEFL sınavından alınan iyi bir puanı İngilizce Yeterlilik belgesi (sertifikası) olarak kabul eder.

TOEFL IBT (Test of English as a Foreign Language – Internet-Based Testing) her yıl 1 milyon’dan fazla kişinin aldığı dünya çapında yapılan bir sınavdır. TOEFL sonuçları dünyada ve Türkiye’de tüm resmi ve özel kurumlar tarafından kabul edilen İngilizce Yeterlilik düzeyidir.

TOEFL IBT standartlaştırılmış bir test olup, tüm dünyada kullanılan İngilizce’de 4 ana becerideki yetkinliğinizi ölçer. Bir başka ifadeyle TOEFL IBT sınavında okuduğunuzu ve dinlediğinizi anlama ve yorumlama, verilen bir konuda konuşarak ve yazarak fikirleriniz belirtme yetkinliğiniz ölçülmekte ve kapsamlı bir sonuç belgesi sunulmaktadır.

Standartlaştırılmış testler çoktan seçmeli sınavlar olup, pek çok kişiye uygulandıktan sonra güvenilirliği kanıtlanan testlerdir. TOEFL IBT sınavı şu anda tamamen bilgisayar üzerinde Internet yoluyla tüm dünyada uygulanmaktadır ve geniş kapsamlı olarak kolej ve üniversitelere başvurularda ve profesyonel amaçlı olarak kullanılmaktadır. Bunun ana nedeni ise, TOEFL IBT sınavının okuma, dinleme, konuşma ve yazma becerilerinin aynı anda ölçerek adayların gerçek dil yetkinliklerini tam olarak yansıtabilmesidir.

 

BAŞVURU

Öncelikle aşağıdaki linkten ETS’ye üye olmak gerekmektedir.

https://toefl-registration.ets.org/TOEFLWeb/extISERLogonPrompt.do

İsterseniz yine aynı linkten kayıt yaptırabilirsiniz. Ya da telefonla kayıt olabilirsiniz ancak bu yöntemde de ETS’ye üye olmak gerekmektedir.

TOEFL sınav ücreti 185 USD’dır.

Bu ücret sınav için gün alırken, kredi kartıyla doğrudan sınavı yapan şirket ETS’ye (Educational Testing Services) ödenir.

 

ga('create', 'UA-38754786-2', 'headenglish.com'); ga('send', 'pageview');