Bursluluk Sınavı Öğrenci Girişi
Öğrenci Girişi
Çağrı Merkezi
+90 541 231 3838 +90 342 231 3838
Head English – Yabancı Dil Okulları - Gaziantep

TIP-DİL

 

TIPDİL, TUS ve DUS adaylarının dil muafiyetleri için YDS’ye alternatif olarak, Ankara Üniversitesi Tömer tarafından, yılda 2 kez yapılan Yabancı Dil Sınavıdır. Bu sınava Tıp, Diş Hekimliği, Sağlık Bilimleri ile ilgili fakültelerinden mezun ya da mezun olacak durumda olan kişiler ve ya uzmanlık eğitimine devam eden kişiler girebilir.

TIPDİL sınavından 100 üzerinden en az 50 almış bir aday başarılı kabul edilir ve 5 yıl boyunca dil muafiyeti hakkı kazanmış olur.

 

TIP DİL SINAVI SORU TÜRLERİ NASIL?

-TIPDİL soruları eski ÜDS Sağlık Bilimleri sınav içeriği ile benzerlik göstermektedir.

-Soruların tamamı Sağlık bilimleri içeriklidir

-Kelime ve Dilbilgisi becerilerini ölçmeye dayalı bir sınavdır.

-Soru Tipleri; Kelime, Cloze Tests, Cümle Tamamlama, Paragraf Tamamlama, Çeviri, Anlam Bütünlüğünü bozan cümle, Okuma parçalarından oluşmaktadır. Daha önceki Sağlık Bilimleri sınavlarından farklı olarak TIPDİL sınavında Diyalog sorularına yer verilmemektedir.

TIPDİL sınavı toplam 80 sorudan oluşmaktadır.

 

NASIL ÇALIŞMALISINIZ?

-Artık ÖSYM tarafından uygulanmayan ÜDS Sağlık Bilimleri soruları ve eski TUS İngilizce sınavlarını incelemeniz yararınıza olacaktır.

-TIPDİL sınavına YDS’ye hazırlandığınız kadar disiplinli hazırlanmalısınız. Sağlık bilimleri ilgili metinler ve sorular hedefinize ulaşmanızda yardımcı olacaktır.

-TIPDİL eğitimine özel, Head English Dil okullarının özgün eğitim kaynaklarını sizler için hazırladık.

 

NEDEN HEAD ENGLISH?

1- Eğitim yönetimini, eğitimcilere bırakan bir okuluz,

2- Mekanik bir eğitim yerine sınav mantığını öğreten ve yorum gücünüzü artıran bir eğitim sistemi sunmaktayız,

3- Sizinle birebir ilgilenerek, sınav analizleri ile gelişiminizi sürekli takip ediyor, gerekli müdahalelerle aksaklıkları anında gideriyoruz,

4- Sınırsız etüt dersleri sayesinde sizi asla yalnız ve umutsuz bırakmıyor, eğitiminizin her anında size hak ettiğiniz ilgiyi fazlasıyla gösteriyoruz,

5- Zamanınızın ne kadar önemli olduğunu bildiğimizden, bizimle tek seferde son kez hazırlanmanızı sağlıyor, KARİYERİNİZİN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ KALDIRIYORUZ.

 

ARTIK YDS’YE İHTİYACINIZ YOK MU?

Tıp, Diş Hekimliği, Sağlık Bilimleri ile ilgili fakültelerinden mezun ya da mezun olacak durumda olan kişiler ve ya uzmanlık eğitimine devam eden kişiler YDS sınavına istedikleri takdirde hazırlanmaya devam edebilirler ama zorunlu değildir.

Ancak Tıp, Diş Hekimliği ya da Sağlık Bilimi alanında akademik kariyer yapmak isteyen adaylar TIP DİL sınavı yerine YDS’ye girmek zorundadır.