Öğrenci Girişi Bursluluk Sınavı
Bursluluk Sınavı
Head English – Yabancı Dil Okulları - Gaziantep

Mühendislik İngilizcesi 

muhendislik

 

Özellikle uluslararası çalışmalara imza atmak, ihracat ya da ithalat yapmak isteyen firmalar, alanlarında kendini geliştirmiş ve mutlaka yabancı dil bilen çalışanlar aramaktadırlar. Bu durumda, yabancı dil konusu, her sektörde kritik bir önem arz etmekte ve yabancı dil bilmek iyi bir iş sahibi olmanın vazgeçilmez bir koşulu haline gelmektedir.
Bu bağlamda, özellikle sanayi sektöründe çalışacak mühendisler, İngilizce bilmeleri halinde daha dolgun maaşlarla daha iyi işler bulabilmektedirler. Kimi firmalar, şirketlerine çalışan alırken, dil konusunda sınav ve mülakat bile yapabilmekte ya da çalışanlarının maaşını, uyguladıkları sınavda başarılı olmaları halinde, ciddi anlamda iyileştirmektedirler.
Mühendislik ingilizcesi dil kursuna katılmak isteyen öğrencilerin en az INTERMEDIATE seviyeyi başarı ile tamamlamış olmaları önerilmektedir. Seviyesi yetersiz olan öğrencilerin Genel İngilizce kurslarına katılarak eksiklerini tamamlaması gerekmektedir.

Çeşitli dallarda eğitim almış mühendisler veya çalışma arkadaşlarına yönelik eğitim programımız, İngilizce iletişim becerileri, doğru İngilizce kullanımı, mühendislik terimleri gibi konuları içermekte olup, toplam 60 ders saatinden oluşmaktadır.

Kurs süresince eğitim materyali olarak Oxford Universty Press’in “Engineering” serisi kullanılmaktadır.