Öğrenci Girişi Bursluluk Sınavı
Bursluluk Sınavı
Head English – Yabancı Dil Okulları - Gaziantep

İNGİLTERE AİLE BİRLEŞİMİ – IELTS LIFE SKILLS

IELTS Life Skills, Birleşik Krallık Vizesi almak isteyen adayların, konuşma ve dinleme becerilerinin Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesi (CEFR) kapsamında A1 veya B1 seviyesinde olduğunu kanıtlamaları için gereken dil sınavıdır. Belli vize kategorileri ve göçmenlik amaçları için UKVI gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanan bu sınav sadece dinleme & konuşma bölümlerinden oluşmaktadır. 

Birleşik Krallık aile vizesi, süresiz oturma izni ve vatandaşlık başvurusunda bulunacak kişiler girdikleri sınavın Birleşik Krallık tarafından onaylanmış SELT (Secure English Language Test) kapsamındaki IELTS for UKVI testlerinden biri olduğundan emin olmalıdır. Bu, girmiş olduğunuz IELTS sınavının, İngiltere Vize ve Göçmenlik (UKVI) başvurusunu desteklemek için İngilizce dil becerilerinizi kanıtlamada kullanılabileceği anlamına gelir.

Head English Yabancı Dil Okulu Gaziantep IDP IELTS resmi sınav merkezidir ve IELTS Academic, IELTS General Training, ELTS Academic for UKVI, IELTS General Training for UKVI, IELTS Life Skills (A1/B1) sınavları kurumumuzda haftalık olarak yapılmaktadır. Güncel sınav tarihlerine https://ielts.idp.com/book/IELTS?countryId=212 üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Head English Yabancı Dil Okulu, Gaziantep’in en kapsamlı ve en donanımlı sınav hazırlık merkezi olup sınav hazırlık eğitimlerimiz, ihtiyacınıza uygun olarak birebir ya da grup eğitimi şeklinde planlanabilir. 

ing15122020201943874

IELTS Life Skills sınavı iki farklı seviyede uygulanmaktadır:

IELTS Life Skills A1 (16–18 dakikalık dinleme & konuşma sınavı) – Bu sınav, Aile, Eş veya Partner vizesi için UKVI başvurularının bir parçası olarak İngilizce konuşma ve dinleme becerilerini Avrupa Ortak Dil Referans Çerçevesi (CEFR) A1 seviyesinde kanıtlaması gereken kişiler içindir.

IELTS Life Skills B1 (22 dakikalık dinleme & konuşma sınavı) – Bu sınav vatandaşlık/yerleşim için UKVI başvurularının bir parçası olarak İngilizce konuşma ve dinleme becerilerini Avrupa Ortak Dil Referans Çerçevesi (CEFR) B1 seviyesinde kanıtlaması gereken kişiler içindir.

IELTS LIFE SKILLS SINAV FORMATI 

IELTS Life Skills sınavı, başvuru sahiplerinin yalnızca Konuşma ve Dinleme becerilerini göstermeleri gereken belirli göçmenlik gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmıştır. İngilizce konuşulan bir ülkede günlük iletişim becerilerine sahip olup olmadığınızı değerlendirilecek olan bu sınavda Kişisel deneyimler, Aile ve Arkadaşlar, İş ve Eğitim, Ev, Hava Durumu, Sağlık, Seyahat, Eğlence, Ulaşım ve Yaşam alanları gibi konular karşınıza çıkabilmektedir. 

İngiltere’de yaşamak için gerekli olan aile birleşim vizesi için tercih edilen A1 sınavı dinleme ve konuşma alanlarından oluşmaktadır. Sınav yapılan odada sınavı yapan bir IELTS uzmanı ve 2 aday bulunur. Sınav esnasında her iki aday da ilk olarak IELTS uzmanın sorduğu ortak sorulara cevap verir ve sonrasında adayların IELTS uzmanı tarafından belirlenen konularda birbirine sorular sorması istenir. 

tıpdil
idp-internatiol-education-specialist4034

SINAV SONUÇLARI

IELTS Life Skills sonucunuz 7 gün içinde GEÇTİ ya da KALDI şeklinde açıklanır. Sınavı geçmeniz halinde sonucunuz 2 yıl süreyle geçerli olacaktır.