Öğrenci Girişi Bursluluk Sınavı
Bursluluk Sınavı
Head English – Yabancı Dil Okulları - Gaziantep

Havacılık İngilizcesi 

 

Tüm dünyada hızlı bir şekilde gelişmekte olan havacılık sektöründeki ilerlemelere ayak uydurabilmek ve uluslar arası standartlara ulaşabilmek amacıyla, bu alanda faaliyet gösteren havayolu şirketleri ve çalışanlarına bazı zorunluluklar getirilmiştir.
Havacılık sektöründe görev yapan tüm personelin İngilizce bilgisi seviyesinin standartlara uygun hale getirilmesi ve böylelikle iletişim eksikliğinden kaynaklanabilecek tüm problemlerin ortadan kaldırılması için ICAO, tüm pilot ve hava trafik kontrolörlerinin en az Operational Level 4 düzeyinde İngilizce bilmesini zorunlu kılmıştır. Bu doğrultuda hazırlanan Head English Havacılık İngilizcesi programı, Uçuş öncesi, uçuşa hazırlık, kalkış, uçuş sırasında iletişim kurma, hava koşulları, hava alanına yaklaşma, inme gibi konuları içermektedir.

Yer hizmetleri İngilizcesi (English for Ground Staff)

Bir havayolu çalışanı olarak dünyanın birçok farklı yerinden gelmiş insanlarla iletişim kurmak, herhangi bir problemle karşılaşılması halinde etkili çözümler üretebilmek ve en önemlisi hizmet verdiğiniz sektörde çalıştığınız kurumu iyi bir şekilde temsil etmek kişisel tatmin ve kariyeriniz açısından büyük önem taşımaktadır.
Head English Yer hizmetleri İngilizcesi programı ile katılımcıların, Karşılama/Kayıt/ Dilek ve Şikâyetler/Acil Durumlar/Sağlık ve Güvenlik/Yeme-İçme/Duty-Free Satışı/Ulaşım vb. tüm durumlarla başa çıkabilmeleri ve karşılaşılacak herhangi bir sorunun üstesinden gelebilmeleri hedeflenmektedir.

Kabin Memuru İngilizcesi (English for Flight Attendants)

Havayollarının yaptığı mülakatlarda kendinizi tanıtırken özgüveninizi korumanız ve sorulan sorulara heyecanlanmadan akıcı bir şekilde cevap verebilmenizi sağlamak hedeflenmektedir. Program dahilinde genel İngilizce seviyenizin yükseltilmesi ve mülakatı başarılı bir şekilde geçebilmenizin yanı sıra, sonrasında ihtiyaç duyacağınız, yolcularla iletişim, yiyecek-içecek sunumu esnasında sorulacak sorulara cevap verebilme, uçuş esnasında karşılaşılabilecek yolcu kaynaklı problemleri ortadan kaldırabilme, uçuş esnasında oluşabilecek sağlık problemleri halinde ilk yardım, yolcu anonslarının akıcı ve doğru telaffuzla yapılabilmesi gibi konular üzerinde de durulmaktadır.

Teknik Personel İçin İngilizce (English for Mechanics)

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından 28.04.2014 tarihinde yayınlanan SHT-66L-HS Talimatına göre; Onaylı bakım kuruluşlarında görev alan hava aracı bakım personelinin, yayımlanmış olan teknik dokümanları okuyabilecek, anlayabilecek, yazabilecek ve konuşabilecek düzeyde İngilizce bilmesi gerekliliği zorunlu kıldığından, Teknik personelin gereksinimlerini karşılamak için bu doğrultuda program hazırlamış olup, 4 kişilik özel gruplara kadar katılımcılarımıza esnek ve özel ders imkânları sunmaktayız.

Pilotlar İçin İngilizce (English forPilots)

Hızla gelişmekte olan havacılık sektöründe kimi zaman meydana gelen aksaklık ve kazaların büyük bir kısmının Pilot İngilizcesi yetersizliğinden kaynaklandığı yapılan araştırmalarla saptanmış olup, bu tehdidi ortadan kaldırabilmek adına, ICAO, tüm pilot ve hava trafik kontrolörlerinin en az Operational Level 4 düzeyinde İngilizce bilmesini zorunlu kılmıştır.

Havacılık personelinin etkili bir şekilde iletişim kurabilmesi herhangi bir aksaklığın yaşanmamasında büyük bir önem taşıdığından, personelin anlaşılır şekilde konuşması ve duyduğunu doğru bir şekilde anlaması gerekmektedir. Bu sebeple ICAO sınavına hazırlanırken adayların dinleme, konuşma ve yorumlama yeteneklerinin geliştirilmesi hedeflenir.

Havacılık ingilizcesi dil kursuna katılmak isteyen öğrencilerin en az INTERMEDIATE seviyeyi başarı ile tamamlamış olmaları önerilmektedir. Seviyesi yetersiz olan öğrencilerin Genel İngilizce kurslarına katılarak eksiklerini tamamlaması gerekmektedir.

Havacılık ingilizcesi dil kursu 60 ders saatinden oluşmakta olup kurs süresince eğitim materyali olarak Oxford yayınlarının “English for Aviation” isimli serisi kullanılmaktadır.