Öğrenci Girişi Bursluluk Sınavı
Bursluluk Sınavı
Head English – Yabancı Dil Okulları - Gaziantep

GENEL ALMANCA

Yabancı Dil bilmenin gerek kişisel anlamda gerekse kariyer planlamasında ne kadar gerekli olduğu herkes tarafından çok iyi bilinen bir gerçek. Mesleğinizde çok iyi de olsanız, eğer yabancı dil bilmiyorsanız, yükselebilme ve daha tatmin edici bir gelir elde etme şansınız neredeyse yok. Buna ek olarak yabancı bir ülkede yaşama hayali kuruyorsanız da bu hayalinizi gerçekleştirebilmenizin yolu amacınıza uygun seviyede dil yeterliliğinizin olmasından geçiyor. 

Her ne kadar yabancı dil dendiğinde ilk akla gelen İngilizce olsa da Almanca bilmenin sağlayabileceği avantajlar da hafife alınamayacak kadar çok. Bunun en önemli nedenlerinden birisi ise Türkiye ve Almanya arasında çok eski zamanlara dayanan güçlü bir bağın var olması. Birçok Türk vatandaşının Almanya’da yaşayan Türk vatandaşlarıyla olan akrabalık bağları sebebiyle Almanya’da yaşamayı hedeflemesinin yanı sıra Alman vatandaşlarının da tatil için en çok tercih ettikleri ülkelerden birinin Türkiye olması Almanca öğreniminin ne kadar gerekli olabileceğini gözler önüne seriyor.

almanca1

Almancanın mühendislik dili olduğu ve iyi bir mühendiste en çok aranan özelliklerden birinin iyi derecede Almanca bilmek olduğu göz ardı edilemeyecek bir gerçek. Halihazırda Türkiye’de faaliyet göstermekte olan birçok Alman sermayeli kuruluş var ve Türkiye ile Almanya arasında yürütülmekte olan ciddi bir ticari ortaklık söz konusu. Bu durumda başta mühendisler olmak üzere birçok farklı branşta iyi derece Almanca bilen bireylerin bilmeyenlere göre iş başvurularında ciddi bir avantajı olacağı aşikâr. Özellikle çok uluslu bir şirkette çalışma hayali kuran bireyler için Almanca biliyor olmak çok önemli bir artı değer. 

Almanca biliyor olmak sadece mühendisler için ciddi avantaj sağlamakla kalmıyor, yurt dışı bağlantılı birçok farklı sektörün iş ilanlarına bakıldığında iyi derecede Almanca biliyor olmanın bu işlere kabul edilmedeki ön şartlardan biri olduğu göze çarpıyor. Bu durum gösteriyor ki iyi derecede yabancı dil bilen bir bireyin iyi maaşlı düzgün bir iş bulma olasılığı bilmeyen bireylere göre çok fazla. 

Ek olarak sağlık sektöründe çalışıyorsanız ve Almanya’da bir yaşam kurma amacınız varsa Almanca biliyor olmanız bu hedefinize ulaşmadaki en önemli engeli ortadan kaldırıyor. İyi derecede Almanca bilen bir doktorun ya da sağlık personelinin Almanya’ya gidebilme şansı çok ama çok yüksek.

Tüm bu sebeplerden ihtiyacınıza uygun Almanca eğitimini almanız, kariyer planlamanızı yapmada çok önemli bir yer tutuyor. Head English yabancı dil kursu olarak, amacınız ister kişisel gelişiminize katkı yapmak ister Almanya’da yaşamak ya da çalışmak için gerekli vize türü için gerekli olan dil yeterliğini kanıtlamak olsun, ihtiyaç duyduğunuz eğitimi alanında uzman eğitmenlerimizle sunuyoruz. 

313almanca_kursu
67814.jpg

KURSLARIMIZ

  • KONUŞMA GRUPLARI
  • GENEL ALMANCA EĞİTİMLERİ
  • SINAVA HAZIRLIK İÇİN ÖZEL DERSLER ve GRUP EĞİTİMLERİ

Almanca kurslarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için bizi arayabilir veya kurumumuza uğrayabilirsiniz.