Öğrenci Girişi Bursluluk Sınavı
Bursluluk Sınavı
Head English – Yabancı Dil Okulları - Gaziantep

ÇOCUK GRUPLARI

Çocukların beyninin, her şeyi içine çekmeye hazır bir süngere benzediği düşünüldüğünde, yabancı bir dili öğrenmenin en iyi yolunun hedeflenen dile mümkün olan en kısa zamanda maruz kalmak olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Anne- babalarını çıldırtmak pahasına, sürekli sorular sorarak öğrenmeye çalışmak çocukların doğalarında vardır ve bu durumdan faydalanmak oldukça akıllıca olacaktır.

Erken yaşta dil öğrenmenin birçok avantajı vardır ve iyi bir telaffuza sahip olmak bu avantajların başında gelmektedir. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki; çocuklar, ses kayıt cihazı misali, duydukları sesleri, yetişkinlere oranla çok daha hızlı ve aksanlı bir şekilde söyleyebilme yeteneğine sahiptirler.

teacherstu

Ana dilimizi nasıl öğrendiğimizi bir düşünün ve çocuklarımızın ağzından baba, anne ya da dede gibi kelimelerin dökülebilmesi için sarf ettiğimiz onca çabayı. İçinizde bunun için saatlerce usanmadan anne-baba diyenleri hayal edebiliyorum. Tekrar yöntemi dil öğrenmedeki en geçerli metotlardan birisidir ve çocuklarınız kısa bir süre sonra doğru sesleri çıkarmaya başlar ve en güzel tarafı da çocuklar bunu bir oyun gibi gördüklerinden, yetişkinlerin aksine, bu tekrarlardan asla sıkılmazlar.

Dil öğrenmeye erken başlamanın bir başka avantajı ise farklı kültürleri erken yaşta tanıma olanağı sunmasıdır.  İçinde yaşadığımız dünyaya olan ilgisi artan çocuklar, gelecekte çok daha bilinçli birer birey olarak toplumdaki yerini alacaklardır.

Dil öğrenmeye erken başlamak parlak bir geleceğe yapılacak önemli bir yatırımdır. Günümüzde işverenler her geçen gün daha fazla talepte bulunmaktadır ve yabancı bir dil biliyor olmak bu taleplerin başında gelmektedir.  İkinci bir yabancı dil bilen bireyler, bilmeyenlere oranla her zaman daha özgüvenli olduklarından, gelecekte, hayata rakiplerinden bir adım önde başlama şansına da sahip olurlar.

Çocuklarınızın geleceğini şansa bırakmayın, onlara verebileceğiniz en güzel hediye olan dil öğrenme fırsatını Head English Junior Academy farkı ile sunun.