Öğrenci Girişi Bursluluk Sınavı
Bursluluk Sınavı
Head English – Yabancı Dil Okulları - Gaziantep

ALMANYA AİLE BİRLEŞİMİ

Aile Birleşimi, eşlerin ve/veya çocukların velileri ile birlikte yaşamak için bir araya gelmeleridir.  Türk vatandaşlarının, Almanya’da yaşayan ailelerinin yanına gidebilmesi için gerekli olan Aile Birleşimi Vizesini alabilmelerinin ön şartlardan birisi en az A1 düzeyinde Almanca bildiklerini kanıtlamalarıdır.

Almanya Aile Birleşimi için yapacağınız başvurularda kullanacağınız A1 sertifikası kişinin temel düzeyde Almanca bildiğini, kendini basit düzeyde tanıtabildiğini, yaşadığı yer hakkında basit düzeyde bilgi verebildiğini, basit düzeydeki günlük konuşmaları yavaş ve anlaşılır bir şekilde konuşulması halinde anlayıp cevap verebildiğini gösterir bir belge olacaktır.

Almanca Aile Birleşim sınavını geçmek için mutlaka belli bir kurum ya da kişilerden ders almak şart değildir. Buna ek olarak söz konusu Aile Birleşim Sınavını yapan kurumlarda bu sınava hazırlanmak da herhangi bir avantaj ya da dezavantaj sağlamaz. Ancak sınav çok da kolay olmadığından ve sistemli bir çalışma gerektirdiğinden bu sınavı ve zorluklarını, püf noktalarını gerçekten iyi bilen ve Alman diline hâkim kişilerden profesyonel yardım almanız işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır.

Head English Yabancı Dil Okulu 2013 yılından beri Almanca Aile Birleşim eğitimleri vermektedir ve bu süre zarfında öğrencilerimizin tamamı Almanca aile birleşimi sınavından gerekli notu almıştır. A1 belgesi, Goethe Institut ve ÖSD tarafından yapılan sınavlardan sonra alınabilmektedir. Sizler de eğitimlerimizden faydalanmak isterseniz, kurumumuza uğrayabilir ve dilerseniz Aile Birleşim sınavları konusunda uzman öğretmenlerimizden demo ders alıp deneyerek karar verebilirsiniz.

SINAV HANGİ AŞAMALARDAN OLUŞUR?

Almanca sınavı dört bölümden oluşur ve her bölüm 25 puandan oluşmaktadır:

Konuşma Becerisi Bölümü: Günlük ihtiyaçlarımızı karşılayacak, kendini tanıtma, günlük pratik Almanca kalıpları, soru sorma ve sorulara cevap verme becerileri sınanıyor. Emir verme becerileri de sınavda çıkan bölümler içerisindedir. Öğrencilerin en sık karşılaştığı zorluklardan olan Artikel sıkıntısının ilk basamağını da öğrenci başarılı bir şekilde tamamlamış olacaktır. Öğrenilen kalıplar öğrenciyi sadece yazıda değil uygulamada daha başarılı bir hale getirmektedir.

Okuduğunu Anlama Bölümü: Küçük okuma metinlerin içeriğini anlama, konu ile ilgili verilen soruları yanıtlama ve metni anlamayla ilgili sorulara ağırlık veriliyor. Öğrenci telaffuz ve okumada olan problemlerini bu bölümde rahatlıkla netleştirmiş olacaktır.

Yazma Becerisi Bölümü: Bir konu üzerine mektup ya da mail yazmanız isteniyor. Yazarken kalıplar, zamanlar ve cümle yapısına temel düzeyde olacak şekilde dikkat ediliyor. Özellikle sık rastlanan günlük diyalog kalıplar ve mektup örnekleri öğrenciyi özellikle dilbilgisi kuralları çerçevesinde daha düzgün ve hatasız bir yazı performansına götürmektedir.

Dinlediğini Anlama Bölümü: Dinletilen günlük doğal yaşam metnini anlama ve anlaşıldığını ölçme çalışmaları yapılmaktadır. En önemli bölümlerden biri olan dinleme öğrencinin tam anlamıyla okuduğunu anlamasından sonra dinlediğini tam olarak algıladığını test etmektir ve bu bölümde başarılı olan öğrenci Genel Almanca Pratiğini tamamlamış olur.

Almanca Aile Birleşimi hakkında daha detaylı bilgi almak için bizi arayabilir ya da kurumumuza uğrayabilirsiniz.